Sadrový kompozit

Plnofarebná 3D tlač využíva materiál sadrový kompozit

Ponúkame profesionálnu 3D tlač na tlačiarni od americkej firmy 3D Systems, ktorá ako jediná dokáže tlačiť 3D modely v plnofarebnom rozlíšení. Ponúkame 3D tlač v materiály sadrový kompozit, ktorý je plnofarebný, pevný a tvrdý materiál a ideálny na zhotovenie  architektonických modelov, figúrok prezentačných a nefunkčných prototypov, kde je potrebné farebne odlíšiť jednotlivé časti.

plnofarebna 3D tlac bratislava

Použitie

Architektonické modely, figúrky,  dizajnérske modely, reklamné predmety, 3D kartografické mapy, tvarové štúdie, master modely na výrobu foriem.

Finalizácia a postprodukcia

Model je priamo po tlači krehký a je nutné ho ešte finalizovať, tzn., že model je napúšťaný buď lepidlom, epoxidom, voskom alebo sa môžu tieto materiály súčasne kombinovať.

Finálny model je možné ďalej povrchovo upravovať a tak docieliť hladký povrch. Na tmelenie sa dobre osvedčil sprejový tmel, rôzne modelárske alebo akrylátové tmely. Kvôli pórovitosti materiálu je vhodné pred farbením najprv na model naniesť niekoľko vrstiev penetračného náteru.

Na lepenie sa osvedčilo epoxidové lepidlo.

3D tlač zo sadrového kompozitu využíva technológiu od 3D Systems

Prachová technológia Inkjet Powder od 3D Systems pracuje formou nanášania vrstiev vysokoodolného  prachového kompozitného materiálu, na ktorý je následne nanášané spojivo/lepidlo. Využívanie štyroch tlačových hláv zabezpečuje plnofarebné prevedenie výsledného modelu.

3D printing service Projet 660 Pro

 

Vynikajúci materiál pre vytváranie prezentačných a architektonických modelov alebo prototypov, kde farby sú nutné pre rozlíšenie jednotlivých častí. Materiál je tvrdý, ale nepružný a krehký. Má jemnozrnnú štruktúru povrchu a ľahko nasáva tekutiny.

3D technológia tlače ponecháva plnofarebné modely pomocou jemného práškového materiálu, tzv. sadrový kompozit. Iba tento materiál umožňuje plnofarebnú tlač vašich modelov.

Plnofarebná tlač pomocou najmodernejšej 3D technológie, ktorú využívame u nas vo firme MiRe je najrýchlejší a najlacnejší spôsob, ako dosiahnuť plné farebné objekty.
Tieto plnofarebné modely môžu odolať teplotám až 60 ° C (140 ° F)
Typické použitie viacfarebných výtlačkov

Plnofarebná 3D tlač môže byť použitá pre modely s viac ako jednou farbou a pre modely, ktoré nemusia byť funkčné. Jediné obmedzenie na dizajn, ktorý je možné tlačiť, je vaša predstavivosť.

plnofarebna 3D tlac bratislava


plnofarebna 3D tlac bratislava 2 plnofarebna 3D tlac bratislava
IMG-20150825-WA0006 IMG-20150825-WA0001 plnofarebna 3D tlac bratislava plnofarebna 3D tlac bratislava plnofarebna 3D tlac bratislava
plnofarebna 3D tlac bratislava IMG-20160507-WA0018 plnofarebna 3D tlac bratislava

plnofarebna 3D tlac bratislava